LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Nuk mund të mbash vulën e PD pas 5 humbjesh”/ Topalli “ultimatum” Bashës

7 Tetor 2021, 18:32, Politikë CNA
"Nuk mund të mbash vulën e PD pas 5 humbjesh”/ Topalli

Ish-kryeparlametarja Jozefina Topalli ka deklaruar se shumë shpejt Lulzim Basha nuk do të jetë më kryetar i Partisë Demokratike.

E ftuar në emisionin ?Debat? në A2 CNN, Topalli ka theksuar se Basha ka tradhëtuar çdo kauzë të demokratëve dhe se ai nuk mund ta mbajë më vulën e PD.

?Nuk mund të mbash vulën e PD pasi ke 5 humbje dhe dështime njëra pas tjetrës, pasi ke tradhtuar çdo kauzë të demokratëve dhe pasi e gjithë baza është ngritur kundër tij, duke e lënë të izoluar në godinën e mermertë ku nuk guxon të dalë as te shkallët, nuk guxon të marrë asnjë pyetje, nuk guxon të dalë në studio televizive pavarësisht se e ftojnë?, tha Topalli.

E pyetur nëse e mendon rikthimin në PD, Topalli tha se ajo ‘nuk do të rrijë në shtëpi dhe të shikojë çfarë po ndodh’.

 ?Unë nuk mund të rri në shtëpi, të shikoj nga shtëpia se çfarë po ndodh. Është një lëvizje tektonike kjo që po ndodh nga baza. Duhet të ndodhë një ngjarje që të shpërthejë gjëja?, ka deklaruar Topalli./ CNA.al

Lajmet e fundit nga