LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Marrëveshja Basha-Rama/ Koka zbërthen mesazhin që Berisha u dërgoi deputetëve të PD

21 Shtator 2021, 18:06, Politikë CNA
Marrëveshja Basha-Rama/ Koka zbërthen mesazhin që Berisha u

Gazetari Bledian Koka, ka folur për takimet e Berishës, ku tha se Foltorja e Fierit kishte mesazhe të reja.

Sipas tij, Berisha u dërgoi një mesazh deputetëve të PD që të mos lejojnë bashkëpunimin mes Lulzim Bashës dhe Edi Ramës.

?Në takimin e parë shkëlqeu Berisha me mesazhin për ndjesën për Lulzim Bashën. Mesazhi që më ra në sy ishte mesazhi për anëtarët e grupit parlamentar të PD. Pra ajo që kemi thënë nëpër dhëmbë, që ka një pakt mes Ramës dhe Bashës, Berisha e demantoi kollaj kur foli për premisën e ndryshimeve kushtetuese. 

Berisha u kërkoi anëtarëve të grupit parlamentar të PD që të ruajnë atë që ka mbetur nga PD. Dhe ajo që ka mbetur nga PD është qëndrimi i qartë se PD nuk është një shtojcë e Edi Ramës, por një parti që duhet të përfaqësojë interesin e qytetarëve,? tha Koka./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga