LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

FOTO-LAJM/ Përlotet Berisha

21 Shtator 2021, 16:40, Politikë CNA
FOTO-LAJM/ Përlotet Berisha

Ish lideri historik i PD-së Sali Berisha është parë i përlotur në  takimin me demokratët në qarkun e  Fierit.

Ashtu si dhe në Tiranë,  Berisha është pritur nga qindra demokratë për të mbledhur 1500 firmat e tyre për të krijuar një referendum që të rrëzojë vendimin e Bashës për përjashtimin e tij nga grupi parlamentar.

Ai është pritur veçanërisht nga kryetari i degës dhe deputeti i PD, Luan Baçi teksa e ka shoqëruar nga Tirana deputeti tjetër, Flamur Noka./CNA.al

Lajmet e fundit nga