LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nuk ka vendim për Gjirokastrën/ KAS shtyn seancën

18 Maj 2021, 09:36, Politikë CNA

Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve shtyrë për nesër seancën e shqyrtimit të ankimimeve të opozitës, të cilët pretendojnë për shkelje në zgjedhje, në qarkun e Gjirokastrës.

Mësohet se seanca është shtyrë për nesër në orën 09:00.

Ndërkohë anëtari i KAS Ledio Braho theksoi se palëve do i lihet kohë edhe për qarkun e Beratit, duke vijuar me të pasi të mbarohet me Gjirokastrën.

?KAS i konsultuar pezullon dhe shtyn seancën për kërkesat ankimore në këtë gjykim administrativ për nesër në orën 09:00. Në lidhje me seancën që është caktuar për Beratin, duke ditur që palët e këtij procesi janë dhe të Beratit, i ndihmon edhe palët për provat që u nxorën dje, kështu që seancën për Gjirokastrën e shtyjmë për nesër datë 19 maj, ndërkohë që për Beratin jemi direkt me Gjirokastrën, vijojmë me Beratin. Besoj se do vijojmë me seancën e kërkesave ankimore për Vlorën.?- tha Braho.

Lajmet e fundit nga