LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrasja e efektivit Xhulio Prela/ Gazetari zbulon se çfarë ndodhi pak para ekzekutimit

21 Dhjetor 2020, 22:14, Kronika CNA

Gazetari Elton Qyno, ishte im ftuar mbrëmjen e sotme në ?Opinion? ku ka treguar se çfarë ndodhi pak para ekzekutimit të efektivit të FNSH-së Xhulio Prela.

Ai tregoi se viktima ka dëgjuar se është sharë kur makina e tij ka qenë paralel me makinën e autorëve të krimit.

Sipas tij, Prela është kthyer dhe ua ka bërë me drita, duke bërë gati edhe pistoletën, dhe kjo duket pasi pistoleta e efektivit nuk ishte në brez por poshtë në sediljen e pasagjerit.

?Në momentin kur janë shkëmbyer, kanë qenë në një rrugë pa trafikndarëse. Kur kanë qenë paralel, personat në makinën tjetër e kanë sharë efektivin e policisë dhe kur ka dëgjuar të sharat është kthyer dhe i ka shkuar nga mbrapa. Ua ka bërë me drita dhe në momentin kur kanë qëndruar ai ka nxjerrë edhe pistoletën, e cila u gjet poshtë në sedeiljen e pasagjerit?, tha Qyno./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga