LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Kjo është tradhtia më e madhe”/ Meta: Kush po i zhyt shqiptarët në borxhe dhe varfëri?

12 Tetor 2020, 07:21, Politikë CNA

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka shpërndarë një postim të profesorit Kastriot Islamit, ku ky i fundit shprehet se Shqipëria sot është zhytur në borxhe.

Ndërsa, në shkrimin e tij, Islami deklaron se sot vendi ynë përballet me një krizë të madhe borxhesh, ndërsa shqiptarët vazhdojnë që të ikin në mënyrë masive.

Kastriot Islami thekson se Rama e ka çuar borxhin publik në shifra marramendëse, duke zhytur shqiptarët në një varfëri të skajshme.
?Kush po i zhyt shqiptarët në borxhe dhe varfëri? Faleminderit Prof. Kastriot Islami për qartësinë!?, shkruan Meta bashkëngjitur këtij postimi./CNA.al

Lajmet e fundit nga