LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shkarkohet Fatmira Hajdari/ KPK: Nuk justifikon pasurinë

18 Qershor 2020, 08:03, Vetingu CNA

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka vendosur shkarkimin nga detyra të Gjyqtares së gjykatës së Apelit të Tiranës,  Fatmira Hajdari.

KPK dhe DSIK kanë raportuar se Hajdari është në papërshtatshmëri pasi ka mospërputhje me deklarimin e pasurisë.

KKP vlerësoi se Fatmira Hajdari rezulton se nuk ka deklaruar një truall në vitin 2015. ?887m2 truall, nuk e ka deklaruar në 2013, 2015 dhe në deklaratën e vettingut. Tre njësi dhe 12 apartamente te Vilat Gjermane, 207.400 euro, pasuria në total. Ka mospërputhje të deklarimit të një apartamenti në deklarimet e vitit 2003 dhe në deklaratën vetting?.

Ndërkohë avokati i Fatmira Hajdarit, Maks Haxhia është shprehur se vendimi për shkarkimin e Hajdarit është i paligjshëm dhe do të ankimohet.

Lajmet e fundit nga