LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Fatmira Hajdari para Vettingut/ DSIK kërkon shkarkimin: Ka deklarim të pasaktë të pasurisë

15 Qershor 2020, 09:46, Vetingu CNA

Gjyqtarja e Apelit të Tiranës, Fatmira Hajdari ka dalë sot përpara seancës së KPK.

Gazetarja Klodian Lala, në një raportim live për Neës 24, tha se DSIK ka konstatuar deklarim të pasaktë të pasurisë pasi nuk ka burime të mjaftueshme financiare për të justifikuar asetet pasurore.

Lala theksoi se problematika qëndron tek një pallat 10- katësh që ka probleme që në ngritjen e tij me probleme me pronarët, disa kredi në emër të të birit, 13 apartamente dhe 1 vilë që nuk ka burime financiare të ligjshme për të mundur ta justifikuar.

Gjithashtu DSIK tha se i është revokuar viza nga ambasada amerikane, gjë të cilën gjyqtarja Hajdari e ka mohuar.

Seanca dëgjimore vijon ndërkohë do të caktohet dhe data për shpalljen e vendimit.

Lajmet e fundit nga