LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lobimi rus/ Balla: Të zbardhet kush i transportoi paratë nga Shqipëria në Skoci

13 Nëntor 2019, 10:56, Politikë CNA

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka komentuar deklaratën e ish Sekretarit të Përgjithshëm të PD, Arben Ristani i cili u shpreh se: Kemi një kontratë të zyrtare të firmosur nga Basha me lobistin Nik Muzin.

Sipas Ballës, më qartë se kaq nuk ka pasi e thotë vetë PD.

Balla shprehet se Ristani është sa bashkëpunëtor, aq edhe dëshmitar.
?Hetimi i plotë duhet të zbardhë edhe kush ishte personi që transportoi paratë nga shqipëria në Skoci?, shkruan Balla.

Postimi i plotë:

MË QARTË SE KAQ NUK KA. E THOTË VETË PD.
I PANDEHURI: Lulzim Basha i biri i Xhelal dhe i Remzije i datëlindjes 12.06.1974, lindur dhe banues në Tiranë, Pallati afër ish Hotel Sheraton, me gjendje civile i martuar, me shtetësi shqiptare, me gjendje gjyqësore i pandehur, hetuar pa masë sigurimi.
AKUZUAR se ka kryer veprën penale të “Falsifikimi i vulave, i stampave ose i formularëve” dhe të “Pastrimit të produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale” të parashikuar nga nenet 190/3 dhe 287-ç/2 të Kodit Penal.
RISTANI ËSHTË SA BASHKËPUNËTOR, AQ EDHE DËSHMITAR:
?Kemi një kontratë zyrtare të firmosur nga kryetari i partisë dhe një lobist amerikan, Muzin…?
…?Është një marrëdhënie që Kryetari në emër të PD-së ka lidhur një marrëveshje me lobuesin, unë nuk kam qenë në dijeni”.
HETIMI I PLOTË DUHET TË ZBARDHË EDHE KUSH ISHTE PERSONI QË TRANSPORTOI PARATË NGA SHQIPËRIA NË SKOCI!

Lajmet e fundit nga