LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vjollca Hoxha, si "Sudja"/ Qytetarët i kërkojnë paratë, pas largimit të TV Klan nga Digitalb

3 Gusht 2019, 08:30, Sociale CNA

Një ditë më parë, pa asnjë lloj paralajmërimi, Televizioni Kombëtar Klan dhe Klan Plus nuk transmetojnë më në platformën Digitalb.

CNA.al ka raportuar se gjithçka kishte ndodhur, pasi nuk ishte gjetur gjuha nga kompania me televizionin kombëtar dhe për këtë arsye ishin ndërprerë edhe transmetimet.

Por, çfarëdo që të ketë ndodhur me marrëdhëniet e biznesit, ata që preken në këtë rast, janë konsumatorët, qytetarët, të cilët kanë blerë paketa, ku përfshihen edhe TV Klan dhe Klan Plus.

Edhe pse kanë paguar, ata nuk do ta shohin në Digitalb, as TV Klan dhe as Klan Plus.

Për më tepër pronarja në minorancë e Top Channel, Vjollca Hoxha ka heshtur duke e thelluar më tej skandalin, me injorimin e qytetarëve, abonentëve të Digitalbit.

Kjo ka çuar në reagimin e ashpër të abonentëve të cilët kërkojnë që Vjollca Hoxha, t’u kthejë paratë.

Qytetarët nuk kanë kursyer as “drejtorin e Vjollcës”, Ben Blushi, duke e akuzuar atë se po shkatërron Top Channel dhe Digitalb, pasi dështoi me formacioni politik ‘LIBRA”.

“Unë kam Digitalb, mbrëmë nuk e mori sistemi TV Klan dhe mendova se ka defekt, gjëra që ndodhin. Por, kjo qenka lojë, Vjollca Hoxha të na kthejë paratë e abonimit”, shkruan nëj qytetar në rrjete sociale.

Qytetarët kanë shpërthyer, duke e quajtur Vjollca Hoxhën mediokër dhe të papërgjegjshme.

“Kjo është turp dhe papërgjegjshmëri njerëzve mediokër dhe pa vizion si Vjollca Hoxha. Kishte qenë keq sa të vdiste i madhi Dritan Hoxha dhe kjo si bashkëshorte kishte qenë e thekur vetëm për karrige, se për drejtim dhe organizim e degradoi Top Channel dhe nuk e di se çfarë bën me një Ben këlysh, që panë me atë partinë LIBRA që krijoi e sajoi”, shprehet një tjetër abonente.

Pyetjet që shtrojnë abonentët e Digitalbit, tashmë të mashtruar janë tejet reale.

“Unë si klient që kam paguar, kush më jep të drejtë?… Kjo është padrejtësi që i bëhet klienti pa e lajmëruar dhe pagesat janë bërë. Ka AMA, ka shtet që një Vjollcë të tallet me shqiptarët? Janë të tjera komente që vijnë abonentët e Digitalbit.

Të tjerë abonentë i kujtojnë Vjollca Hoxhës se është bërë dhunshëm pronare e Top Channel , ndaj dhe e paralajmërojnë.

“Moj Voci, nga urrjetja që ke akumuluar brenda shpirtit tënd të vogël po shkon drejt humnerës. Mblidhe trurin para se të jetë shumë vonë. Ruaje atë pasuri që ke se do të shkosh ku ke qenë”… Me 40 % të aksioneve bëhen pronare me dhunë e mbështetur nga partia që i duhet tani, dhe sa të krijohet Gjykata e Lartë, po s’ia dhanë të drejtën aksionerëve me 60%, do e marrin në arbitrazh me gjithë gjobë”, shprehen abonentët.

Madje të ndjerë të mashtruar, ata shkojnë edhe më tej, deri në kufijtë e ekstremit.

“Të vish e ti vësh zjarrin me Vjollcën dhe atë legenin tjetër brenda. Ç’faj kemi që kemi paguar shërbimin për këtë suden e dytë?

Që kur vajti Ben Blushi në Top, i bëri topin digitalbit, e ndriti, sikur ndriti partinë e tij Libra”, shkruajnë qytetarët, që kanë paguar Digitalb, në paketën e të cilit ka qenë edhe TV Klan dhe Klan Plus.

Gjyqi për disa qytetarë është zgjidhja e kësaj situata, ndaj apeli shkon për shoqatat e mbrojtjes së konsumatori.

“Si për TV Klan ashtu edhe për përgjysmimin e ofertave, me gjyq të cilin duhet ta iniciojnë shoqatat që mbrojnë konsumatorin”, shkruan nëj abonent.

Nuk dihet nëse do të reagojë Vjollca Hoxha, por një gjë e është sigurtë, se Digitalbi po shkon drejt rrënimin, pasi ata që mashtrohen një herë nuk kthehen më pas./CNA.al

Largimi i Tv Klan nga Digitalb/ A do t’ua kthejë Vjollca Hoxha, paratë, qytetarëve?

A po fillon rrënimi i Digitalb?

Klan braktis Digitalb/ Kalon në Tring

â??BOMBÃ?â?? NÃ? DIGITALB/ VJOLLCA HOXHA FIRMOSI E VETME SHKARKIMIN E DREJTORIT, BIEN SHITJET E DEKODERAVE, ULEN FITIMET E KOMPANISÃ? (DOKUMENTI)

Lista e plotë- â??Gjeneralët dhe Ushtarëtâ?? e â??vrarëâ?? të Top Channel nga Vjollca Hoxha dhe Ben Blushi

Foto dhe fakte/ Vjollca Hoxha “paguan” publikun e Top Show për të shkuar në protestë

Lajmet e fundit nga