LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kaloi vetting-un/ Rikonfirmohet në detyrë prokurori Besnik Cani

27 Nëntor 2018, 11:01, Aktualitet CNA

Prokurori Besnik Cani ka kaluar me sukses Vettingun, duke u rikonfirmuar në detyrë nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit.

Aktualisht ai është prokuror i komanduar në Prokurorinë e Përgjithshme në Tiranë.

Në vitin 2015 Besnik Cani u largua nga posti i drejtuesit në Prokurorinë e Shkodrës duke u transferuar në atë të Elbasanit. Ai gjithashtu është kandidat për Këshillin e Lartë të Prokurorisë.

Nga të dhënat e siguruara dhe nga deklarimet e bëra nga vetë prokurori, KPK-ja duke iu referuar ILDKPKI-së thekson se Cani ka bërë deklarim të saktë të pasurisë.

Sipas ILDKPKI-së, prokurori ka burime të mjaftueshme financiare. Cani ka apartament 117 m² në ?Don Bosko? si dhe një truall 633 m² plus ndërtesë 220 m² në periferi të Tiranës, saktësisht në Paskuqan. Gjithashtu po në Paskuqan ai zotëron një sipërfaqe trualli prej 363 metra katrorë./CNA.al

Lajmet e fundit nga