LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nisin hetimet/ Besnik Imeraj në prokurori

26 Mars 2018, 12:01, Aktualitet CNA
Nisin hetimet/ Besnik Imeraj në prokurori

Dosja e  ish-gjyqtarit të Gjykatës Kushtetuese Besnik Imeraj ka kaluar për verifikim në Prokurorinë e Tiranës.

Dosja është trasnferuar në Prokurori për të parë nëse ka elementë të veprës  penale.

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit  pak ditë më parë ka dorëzuar në Prokurorinë e Përgjithshme dosjen për Imerajn.

Gjyqtari Besnik Imeraj dha dorëheqjen nga posti që mbante në Kushtetuese  dhe sipas ligjit për të  ndërpre  procesi i vetingut./CNA.al

Lajmet e fundit nga