LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Lobimi rus për PD në SHBA"/ Përgjigjet Basha: Po përgatitet…

12 Mars 2018, 14:22, Aktualitet CNA

Në një dalje për mediat, kryetari i PD, Lulzim Basha i është përgjigjur interesit të gazetarëve në lidhje me akuzat për lobimin rus për PD në SHBA.

Kreu i opozitës tha se PD i ka bërë të qarta të gjitha aspektet financiare dhe zgjedhore të saj dhe gjithçka është bërë në përputhje me ligjin.

Sipas Bashës, këto janë tentative të Ramës për të larguar vëmendjen nga sabotimi i hetimeve për kokainën dhe shpëtimi i Saimir Tahirit nga burgu.

?Ne jemi të parët që kemi kërkuar verifikim nga prokuroria. Dje u tha që FBI paska nisur një hetim. Kur FBI nis një hetim nuk e di as presidenti I SHBA, ndërsa këta e dinë. Por përderisa ka një hetim, prisni hetimin?-u shpreh Basha.

Gjithashtu ai paralajmëron se kryeministri Rama po përgatit sabotimin e hetimeve për kokainën në Durrës si dhe shpëtimin nga burgu të ish-ministrit Tahiri.

10:53 Aktualitet

Tavarish Luli

Një nga mediat më prestigjoze amerikane “Mother Jones” ka pu...

Lajmet e fundit nga