LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lobimi rus për PD/ Reagon ish-kryeministri Berisha

12 Mars 2018, 13:36, Aktualitet CNA

Në një prononcim për mediat pas mbledhjes së grupit parlamentar të PD, ish-kryeministri Sali Berisha e cilësuar si një tymnajë të gjithë historinë mbi lobimin rus për PD-në në SHBA.

Gjithashtu gjatë prononcimit të tij për mediat, Berisha ka vijuar akuzat për kryeministrin Edi Rama.

Berisha theksoi se e vërteta është se kryeministri i vendit Edi Rama është marrë tashmë peng nga ministri i tij i Brendshëm, Fatmir Xhafaj.

“A mund të imagjinoni një Kryeministër që vendos në fb statusin e Xhafës? Kjo është për mua është çështja e të gjitha çështjeve. A i patë në lajme episodet e fundit ku detet dhe portet shqiptare, janë bërë rrugët kryesore të drogës drejt Europë? Rama përpiqet të mbulojë këto zhvillime që do të shënojnë fundin e karrierës së tij’, është shprehur Berisha./ CNA.al

10:53 Aktualitet

Tavarish Luli

Një nga mediat më prestigjoze amerikane “Mother Jones” ka pu...

Lajmet e fundit nga