LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lobimi rus, anëtari i PD: Basha të japë shpjegime, jo kundërakuza

9 Mars 2018, 14:28, Politikë CNA

Anëtari i PD ?së Edvin Kulluri ka ka komentuar çështjet aktuale politike që kanë tërhequr vëmendjen.

Sipas tij, Partia Demokratike ndodhet në ditët e saj më të zeza.

“PD po harxhon energjitë me përçarjet brenda për brenda. Fëmijët marrin shembull nga babai, për këtë arsye PD po ecën në atë mënyrë”, është shprehur ai gjatë një interviste për Report Tv.

Ndërsa sa i përket çështjes së lobimit, Kulluri ka thënë, se PD nevojitet të argumentojë juridikisht.

“Situata e lobimit është e paqartë. Revista Mother Jones që ka kryer investigimin është e majtë. Këtu ka një të vërtetë, PD ka pajtuar për t?u lobuar për interesat e saj në SHBA. Kjo çështje nuk i përket Partisë Socialiste por nëse ka nisur një hetim, Kryetari i Partisë Demokratike duhet të përgjigjet me argumenta të fohtë dhe juridikë e jo me kundërakuza”, ka thënë Kulluri.

 

 

 

Lajmet e fundit nga