LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vritet me armë zjarri Sajmir Jaku, ish-punonjës i OSHEE

9 Shtator 2016, 07:53, Aktualitet CNA

Pak minuta më parë është vrarë me armë zjarri një ish-punonjës i OSHEE. Sajmir Jaku ish-drejtor i tensionit të lartë për zonën e veriut, është vrarë në mjediset e një lokali në Rrëshen. Sajmir Jaku u shkarkua nga detyra një javë më parë.

Policia bën të ditur se me datë 09.09.2016, në orën 09:40 është njoftuar se në Rreshen  –  Mirditë , në një lokal , ka ndodhur një vrasje.
Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur forcat policore që kanë konstatuar se është vrarë me armë zjarri shtetasi Saimir Jaku, 33 vjeç,  si dhe plagosur shtetasi Gj.P. 50 vjeç,  i cili është transportuar në spital për ndihmen e nevojshme mjekësore ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën.
Nga veprimet e shpejta hetimore është bërë e mundur identifikimi i mjetit që dyshohet se kanë lëvizur autorët, tip Benz , i cili është lokalizuar duke u  larguar në drejtim të fshatit Gallatë në Kurbin dhe po ndiqet nga policia.
Nga shërbimet e Drejtorisë Vendore të Policisë Lezhë në bashkëpunim me F.N.Sh-në, po bëhet krehja e zones në një perimetër të gjerë per kapjen e autoreve. Janë ngritur  gjithashtu pika kontrolli dhe vazhdojnë veprimet hetimore për zbardhjen e plotë të ngjarjes. /Citynews.al

 

Lajmet e fundit nga