LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zbardhet vendimi/ Si e humbi Vjollca Hoxha gjyqin për Top Channel

10 Maj 2016, 08:31, Aktualitet CNA

Vjollca Hoxha humbi dje Gjyqin për aksionet e televizionit Top Channel. Gjykata e Shkallës së Parë, i ka dhënë të drejtë aksionerëve të shumicës të cilët në këtë rast ishin të paditur.

Vendimi është marrë ditën e djeshme në orën 10:30, duke hedhur poshtë pretendimet e Vjollca Hoxhës.

Citynews sjell sot vendimin e plotë të Gjykatës së Shkallës së parë, ku thuhet se kërkesa e paditësve është cilësuar si e pabazuar në ligj dhe në prova.

Më poshtë vendimi i Gjykatës së Shkallës së Parë

Gjykata vendosi:

1.Rrëzimin e padisë së palëve paditëse Vjollca Hoxha, Lorela Hoxha, Sara Hoxha, Redia Hoxha dhe Itan Hoxha.

4.Shpenëzimet gjyqësore në ngarkim të palëve paditësve Vjollca Hoxha, Lorela Hoxha, Sara Hoxha, Redia Hoxha dhe Itan Hoxha.

5.Kundër këtij vendimi lejohet ankim brenda 15 ditëve nga dita e nesërme e shpalljes së vendimit në Gjykatën e Apelit Tiranë./Citynews

 

Lajmet e fundit nga