LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

LIGA E KOMBEVE/ Sot luhet finalja e tretë në histori, në fushë zbret edhe Italia

18 Qershor 2023, 10:15, Sport CNA

Liga e Kombeve do të njihet sot me fituesin e tretë në histori, aty ku Spanja dhe Kroacia do të synojnë që të marrin për herë të parë këtë trofe.

Duke filluar nga ora 20:45, në stadiumin “De Kuip” në Roterdam do të luhet finalja e madhe, aty ku për Spanjën është e dyta pasi 2 vite më parë u mund nga Franca me rezultatin 2-1 në Itali. Nga ana tjetër, Kroacia ka mbërritur për herë të parë në finale duke eliminuar Holandën organizatore në gjysmëfinale.

Ndërkohë, në orën 15:00 do të luhet edhe ndeshja për vendin e tretë mes Holandës vendase dhe Italisë. Dy skuadrat duhet të lënë pas humbjet në gjysmëfinale dhe të ngushëllohen të paktën me medaljen e vendit të tretë.

 

Lajmet e fundit nga