LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dinamo godet në merkato, akord me lojtarin e Maqedonisë së Veriut

25 Korrik 2023, 14:54, Sport CNA

Me ndryshimin e thuajse gjithçkaje te Dinamo, klubi do të hyjë në një epokë të re. Klubi ka hyrë që tani fuqishëm në merkato duke sjellë në skuadër emra të njohur të Superiores si Hoxha, Behiratche, Marku, por edhe lojtarë të tjerë si Lorran, Kaçorri, Kapllani ndërsa pritet të vijë edhe Dino Halilovic.

Me merkaton tashmë që është nën vëzhgimin e Igli Tares, goditje të bujshme pritet të vijnë. Së fundmi, mësohet nga shtypi i shkruar se dinamovitët janë shumë pranë akordit me Boban Nikolov. Një mesfushor me CV shumë të pasur që ka luajtur edhe në Serinë A me Leccen në vitin 2021.

28-vjeçari është gjithashtu pjesë e kombëtares së Maqedonisë së Veriut me të cilën numëron 49 ndeshje. Dy sezonet e fundit i ka luajtur me Sheriff Tirasspol dhe Steauan e Bukureshtit.

Lajmet e fundit nga