Zgjedhja e Presidentit/ Prezenca e OSBE-së, mesazh për Begajn

4 Qershor 2022, 21:48, Politikë CNA
Zgjedhja e Presidentit/ Prezenca e OSBE-së, mesazh për Begajn
Prezenca e OSBE-së

Prezenca e OSBE-së në Tiranë ka dhënë një mesazh për zgjedhjen e Bajram Begajt si President i ri Republike.

Prezenca e OSBE-së shpreh përgëzime të ngrohta dhe urime për Begajn, teksa thekson se po pret me kënaqësi një bashkëpunim të frytshëm.

“Përgëzime të ngrohta Bajram Begajt për zgjedhjen President i ardhshëm i Republikës, dhe urimet më të mira për pesë vitet në postin më të lartë, si përfaqësues i unitetit të popullit. Prezenca e OSBE-së pret me kënaqësi një bashkëpunim të frytshëm”, thuhet në deklaratë.

Ndërkohë, kujtojmë se Parlamenti zgjodhi Begajn President me 78 vota pro, 4 kundër dhe një anonim.

Betimin si Kryetar Shteti, Begaj do ta bëjë më 25 korrik, në datën kur përfundon mandati i Ilir Metës./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga