Presidenti, i kallëzuar në SPAK?/ Rama: S’më bën përshtypje fare!

4 Qershor 2022, 19:39, Politikë CNA
Presidenti, i kallëzuar në SPAK?/ Rama: S’më bën
Edi Rama

Pas zgjedhjes së Bajram Begajt si president, Rama i është përgjigjur interesit të mediave dhe për akuzat ndaj figurës së Begajt dhe padinë në SPAK.

Rama tha se janë muhabete pa lidhje dhe nuk i interesojnë.

“Këto janë muhabete pa lidhje fare, pasi padira në këtë vend ka shumë, janë një nga sportet kombëtare që janë zhvilluar shumë me proceset demokratike, më parë ishin përmes letrave anonime.

Nuk më bën fare përshtypje ky fakt. Jam këtu për të folur për herët e fundit për këtë temë, u kemi dhënë një shembull shqiptarëve se nuk jemi këtu për veten, jemi këtu me ta dhe për ta. Çdokush vlerësohet me rezultatet që arrin çdo ditë.

Nuk kemi pritur assesi që të kemi konsensus me të vdekurit, besoj se kemi arritur konsensusin me të gjallët.”/E.T-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga