LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zbulohet lëvizja e radhës së PD-së/ Çfarë pritet të ndodhë

29 Shkurt 2024, 21:47, Politikë CNA
Zbulohet lëvizja e radhës së PD-së/ Çfarë pritet
Selia blu

Të martën e 5 marsit do të mblidhet Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike.

CNA mëson se mbledhja do të zhvillohet në orën 16:30.

Gjatë këtij takimi do të diskutohet për çështje të organizimit të PD-së.

Kujtojmë se së fundmi grupi i Sali Berishës dhe i Bardhit kanë unifikuar qëndrimet e tyre për aksionin opozitar, si dhe kanë nisur takimet në bazë për bashkimin e demokratëve.

Ky bashkim, si rezultat solli protestën kombëtare të 20 shkurtit, që u mbajt para Kryeministrisë, ku zbarkuan mijëra qytetarë./ CNA

Lajmet e fundit nga