LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Bledi Çuçi falenderon Ramën për shkarkimin

8 Korrik 2023, 22:01, Politikë CNA

Bledi Çuçi falenderon Ramën për shkarkiminIsh-ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, i cili u shkarkuar vetëm pak orë më pare nga kryeministri Rama, ka reaguar pas shkarkimit.

"Falenderoj kryeministrin Rama për besimin dhe mbështetjen që më ka dhënë këto dy vite e gjysmë në detyrën e vështirë të Ministrit të Brendshëm. Për mua ka qenë nder dhe përgjegjësi e madhe të shtroja këtë funksion të lartë publik dhe shumë të rëndësishëm.

Prej ditës së parë kur e mora atë detyrë e deri më sot kam punuar e shërbyer me integritet dhe bashkë me skuadrën e Ministrisë së Brendshme kemi adresuar shumë sfida që lidhen me sigurinë, rendin publik,  emigracionin, gjendjen civile dhe pushtetin vendor.

Një falënderim i veçantë shkon për të gjithë ata që ishin krah meje në këtë rrugëtim sfidues.

Suksese Taulantit në sfiden e re, për të vijuar me reformat transformuese në këtë ministri e veçanërisht në Policinë e Shtetit", shkruan Çuçi.

 

Lajmet e fundit nga