LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Carlo Bollino kapet duke gënjyer

1 Prill 2023, 18:08, Opinione CNA
Carlo Bollino kapet duke gënjyer
Carlo Bollino

Ditën e djeshme portali i Carlo Bollinos publikoi një shkrim përvelues kundër “fantazisë" së Belind Këlliçit për transportin publik falas.

Si provë bindëse u servir një studim i Qendrës Alert, ku vlerësohej se ky shërbim do i kushtonte buxhetit të Tiranës mbi 35 milionë euro në vit, duke i shkuar përshtat vlerave te Erion Veliajt.

Por e vërteta nuk vonoi pasi vetë Qendra Alert pas pak orësh e përgenjështroi këtë lajm duke reaguar në faqen e tyre publike të Facebook.

"QENDRA ALERT DEKLARON ME PËRGJEGJËSI TË PLOTË QË S’ËSHTË AUTORE E KËTIJ STUDIMI DHE NUK KA ZBATUAR ASNJË PROJEKT PËR TRANSPORTIN PUBLIK".

Sot, portali i Carlos pa kërkuar ndjesë për çka kishte bërë një dite më parë, u mjafua me zëvendësimin e emrit të OJQ.

Carlo Bollino kapet duke gënjyer

Tashmë studimi pasi bëri një xhiro të gjatë gjeti pronarin e radhës që duhet të konfirmonte shifrën e Veliajt.

Pronari i ri i studimit pinok është QENDRA PËR EMANCIPIMIN EKONOMIK TË MEDIAS.

Carlo Bollino kapet duke gënjyer

Nuk kishte si të ndodhte ndryshe, Carlo do ta gjente shpejt Pinokun e radhës./CNA.al

Lajmet e fundit nga