LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kontrolle në banesë dhe kërkesa për ekstradimin/ Policia sqaron arrestimin e ish-luftëtarit të UÇK-së

31 Korrik 2023, 16:24, Kronika CNA

Kontrolle në banesë dhe kërkesa për ekstradimin/ Policia

Policia e Shtetit ka reaguar në lidhje me arrestimin e ish-luftëtarit të UÇK-së, Dritan Goxhaj, me kërkesë të Gjykatës Speciale.

Përmes një njoftimi zyrtar blutë bëjnë me dije se është ushtruar kontroll fizik në banesën e Goxhajt dhe është arrestuar ky i fundit, me urdhër të Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, që ka si qëllim ekstradimin e ish-luftëtarit të UÇK-së.

“Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve të Rënda ndaj Personit në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë bënë ekzekutimin e vendimit të datës 20.07.2023, të Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, e cila ka vendosur lejimin e kontrollit fizik dhe të banesës së shtetasit D. G., si dhe caktimin e masës së sigurimit personal “Arrest në burg”, me qëllim ekstradimi, ndaj shtetasit D. G., 45 vjec, lindur në Fier dhe banues në Tiranë.     

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë.”-thuhet në njoftimin e policisë./CNA.al

Lajmet e fundit nga