LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tronditëse/ Një person i vë flakën vetes jashtë ambasadës izraelite në Uashington

26 Shkurt 2024, 09:06, Kosova & Bota CNA

Tronditëse/ Një person i vë flakën vetes jashtë

Një burrë i ka vënë flakën vetes përpara ambasadës izraelite në Uashington DC, thonë shërbimet e urgjencës amerikane.

Incidenti ndodhi rreth orës 13:00 me orën lokale (18:00 GMT) të dielën.

Oficerët e Shërbimit Sekret të SHBA-së shuan flakët, ndërsa burri është dërguar në spital.

Departamenti i policisë së Uashingtonit tani po heton së bashku me Shërbimin Sekret dhe autoritetet e tjera përkatëse.

Në një deklaratë, policia në kryeqytetin amerikan tha se incidenti ndodhi në "bllokun 3500 të International Drive, NW, rreth orës 13:00" dhe se oficerët u dërguan për të "ndihmuar Shërbimin Sekret të Shteteve të Bashkuara pasi një individ i vuri flakën vetes para një ambasade në bllok”.

Një video është shpërndarë në rrjetet sociale që supozohet se tregon njeriun duke bërtitur "Liro Palestinën", teksa digjej, raportojnë mediat amerikane./ CNA

Lajmet e fundit nga