LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ngjarja që tronditi Kosovën/ Flasin familjarët: Policia, në dijeni të mosmarrëveshjeve të çiftit

30 Nëntor 2022, 22:31, Kosova & Bota CNA
Ngjarja që tronditi Kosovën/ Flasin familjarët: Policia, në
Foto ilustruese

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Kosovën mbrëmjen e sotme ku ka mbetur e vrarë një grua shatzënë është vrarë nga ish bashkëshorti i saj.

Viktima Hamide Magashi u vra nga Sokol Halili para maternitetit në Prishtinë dhe nuk mundi dot t’i shpëtonte plagëve.

Ata ishin martuar këtë vit, po së fundmi ishin ndarë dhe kishin probleme me njëri-tjetrin.

Motra e viktimës ka treguar jashtë kamerave se për gjashtë muaj, autori e ka mbajtur mbyllur viktimën. Kjo e fundit ishte në pritje të fëmijës së tyre të parë.

Një tjetër familjar ka pohuar për mediat se policia ishte në dijeni të mos marrëveshjeve mes kunatës së tij dhe ish-bashkëshortit të saj.

Ai tha se Hamide dhe Sokoli ishin martuar për 4 muaj dhe janë ndarë për shkak të mosmarrëveshjeve që ata kishin, për të cilat ishte në dijeni edhe policia.

Gjithashtu ka treguar për mediat kosovare se gruaja e tij kishte folur me viktimën përpara se të ndodhte vrasja dhe i kishte treguar se do të lindte fëmijën të enjten./ CNA.al

Lajmet e fundit nga