LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Horoskopi i financave/ Si do të jetë muaji gusht për “xhepat” tuaj

31 Korrik 2022, 10:49, Horoskopi CNA
Horoskopi i financave/ Si do të jetë muaji gusht për
Foto ilustruese

Dashi

Shumë prej jush do të duhet të marrin një vendim për të ardhurat ose kursimet tuaja. Do të përpiqeni të mendoni më racionalisht dhe me një pamje të fokusuar drejt së ardhmes për stabilitetin financiar, mundësi për të punuar dhe për t'u paguar mirë. Është mirë të dini se mundësitë tuaja nuk do të jenë shumë të mëdha dhe përpiquni ta pranoni realitetin ashtu siç është, pa humbur as shansin më të vogël për të siguruar disa të ardhura.

Demi

Në planin financiar, mund të përjetoni momente paqëndrueshmërie këtë javë, por kjo nuk duhet të jetë shkak për të dramatizuar gjërat. Do t'ju kërkohet të keni një organizim dhe praktikë më të mirë në veprime dhe përdorim të buxhetit familjar.

Binjakët

Një surprizë e këndshme në lidhje me paratë është e mundur dhe kjo mund të lidhet me një person tjetër në familjen tuaj. Ju presin angazhime që lidhen me më shumë takime dhe biseda të natyrës familjare apo biznesi.

Gaforrja

Për disa prej jush, ky muaj do të ofrojë një mundësi përkushtimi që do t'ju sjellë të ardhura shtesë. Nuk është një fitim i madh, por do të përfitojë nga buxheti juaj personal.

Luani

Financiarisht, ky mund të jetë një muaj i paqëndrueshëm, nuk ka gjasa t'i mbijetoni një krize financiare.

Virgjëresha

Gjatë kësaj periudhe do të keni një angazhim në lidhje me pronën, që mund të përfshijë riparime, shlyerje të të drejtave pronësore, blerje - shitje dhe më shumë. Marrëdhëniet financiare, profesionale apo biznesi me personat e lindur në shenjën e Luanit, Dashit apo Shigjetarit do të kërkojnë vëmendje.

Peshorja

Gjatë këtij muaji prisni të merrni një shumë parash, por në fakt do të suprizoheni nga diçka tjetër. Kjo situatë nuk ka të bëjë me mosmarrëveshje ose konflikt, por do të jetë rezultat i rrethanave të papritura.

Akrepi

Do jetë mirë të fokusoheni në përmirësimin e situatës financiare në familje dhe sigurimin e të ardhurave më të mira apo të rregullta.

Shigjetari

Do të fokusoheni në organizimin e dokumenteve tuaja personale apo financiare.

Mund të ketë shqetësime të përkohshme për paratë. Do të jeni të kënaqur me lajmet në lidhje me paratë shtesë në buxhetin tuaj familjar.

Bricjapi

Është e mundur të angazhoheni për një dokument ose kontratë nga e cila do të varet stabiliteti ose siguria e arsimit, punës, biznesit ose përpjekjeve tuaja. Çështjet tuaja të parave do të jenë të rëndësishme dhe në një masë të madhe zhvillimi i tyre do të përcaktojë disponimin tuaj.

Ujori

Do të jetë një periudhë e mirë dhe e suksesshme për ju profesionalisht, me të ardhura të mira apo zhvillim të mirë të biznesit tuaj.

Shumë prej jush do të kenë kosto më të larta që lidhen me anëtarë të familjes.

Peshqit

Gjatë këtij muaji do të keni mundësi të rregulloni marrëdhënie të ndryshme financiare, kontrata dhe marrëveshje në favorin tuaj. Fati do të jetë padyshim në anën tuaj dhe ju do të jeni mjaft të zgjuar dhe të matur për të mos e humbur atë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga