LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Temperatures rise significantly/ Spring knocks earlier

2023-02-21 07:58:00, Sociale CNA

Temperatures rise significantly/ Spring knocks earlier

The stable and warm air masses present continue to remain in the Western Balkans, causing us to have alternations of clearness and cloudiness in Albania, where it is expected that the clearness will be more visible in the first part of the day.

While the clouds will be gradually emphasized after noon in the cities of the low area and in the mountainous areas, which will be more focused in the North of the territory.

But a good part of the coast will be dominated by clear skies in the second part of the day.      

Air temperatures will rise in the morning and in the afternoon, fluctuating from 2°C to 17°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 38 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke sjellë në brigjet detare dallgëzim 3 - 4 ballë.

Moti, e mërkurë, 22 shkurt 2023

Sipas MeteoAlb, prej disa ditësh i gjithë territori Shqiptar ndodhet nën dominimin e motit të qëndrueshëm, ku edhe në orët e para të ditës së mërkurë do të kemi dominim të kthjellimeve në një pjesë të mirë të vendit tonë.

Por pritet që kryesisht pasditja të sjelli kalime të paktë vranësirash në zonat malore dhe në qytetet e zonës së ulët, por nuk do të sjellin reshje.

Ndërsa vija bregdetare do të vijoj të jetë në mbizotërimin e intervaleve të gjata me kthjellime përgjatë gjithë 24 orëshit.  

 Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por do të mbeten kostante dhe në mesditë duke u luhatur nga 1°C deri në 17°C.

The wind will blow light and medium at a speed of 30 km/h from the North direction, bringing 2 wave waves to the sea coasts.

Lajmet e fundit nga