LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Temperature up to 18°C/ Weather surprises for today and tomorrow

2023-02-19 08:09:00, Sociale CNA
Temperature up to 18°C/ Weather surprises for today and tomorrow
Illustrative photo

The first part of today is expected to bring many hours of sunshine throughout the territory.

Starting from the afternoon and following, it is predicted that in our country we will have the appearance of transitory clouds, which will be more visible along the Eastern border, but the clouds will not be able to generate precipitation.

On the other hand, the coastline will remain mostly clear throughout the day.

Air temperatures will rise in the morning and in the afternoon, fluctuating from 0°C to 18°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Jugor duke sjellë në brigjet detare dallgëzim 2 - 3 ballë.

Përsa i përket ditës së nesërme, MeteoAlb parashikon se vendi ynë do të vijojë të dominohet nga kushtet e qëndrueshme atmosferike, të cilat do të sjellin orë të shumta me diell gjatë paradites.

Vranësira mund të shfaqen në pjesën e dytë të ditës ditës duke bërë që në zona të izoluara në skajin Verilindor të ketë dhe momente të pakta me pika shiu. Por mbrëmja dhe nata do përmirësojnë motin.

Ndërsa zonat Jugore do të jenë në dominimin e kthjellimeve dhe kalimeve të pakta të vranësirave të cilat më të dukshme do të jenë në Juglindje të Shqipërisë.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por do të ulen lehtë në mesditë, duke u luhatur nga 1°C deri në 17°C.

The wind will blow light and medium at a speed of 40 km/h from the South-Southwest direction, bringing waves of 4 fronts to the sea coasts./ CNA.al

Lajmet e fundit nga