LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Klea Huta shows the key to being happy/ Gives a motivational message

2022-08-10 10:16:00, Lifestyle CNA
Klea Huta shows the key to being happy/ Gives a motivational message
Moderator, Klea Huta

Moderator Klea Huta is enjoying the holidays with her family. She has published several photos, and along with them she gives a motivational message reflecting on the things that nature has given us and that we often forget to enjoy.

What thoughts come to you most often when you are in front of the sea?

Today I found myself thinking in front of him, among the views that the sea reflected to me, the views of all the things that God has given me because he loved me so much.

I love life with all its intensity, with the ups and downs, the moments when we feel weak and then God lifts us up with one hand.

E dashuroj natyrën sepse më sjell gjithë përgjigjet që i kërkojmë kur humbim në të përditshmen tonë në punë, duke nxituar për të kapur ritmin e çdo gjëje që ka sekondin e vetë të përcaktuar.

Nonjëherë sekondat kthehen prapë dhe ne këtë e harrojmë, harrojmë gjërat më me vlerë të jetës sonë, harrojmë sa shumë jemi të bekuar të kemi shëndetin e gjithë atyre që duam me zemër.

Jemi me fat të shohim një buzëqeshje, një perëndim, një përqafim… dhe imagjinoni sa fantastike kur jo vetëm mund t’i shohësh, por edhe t’i ndjesh!

Ka kaq shumë gjëra të bukura, ju duhet vetëm t’i kërkoni pak, t’i shijoni në qetësi, të gjitha me veten tuaj.

Pastaj çohuni dhe jetojeni gjithçka sikur të kishit marrë lajmin më të bukur të jetës suaj.

Only because you have understood what is the key to being happy, with light in your mind and heart" , writes the moderator./ AE-CNA.al

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Klea Huta • Amla • (@kleahuta)

Klea Huta shows the key to being happy/ Gives a motivational message

Klea Huta shows the key to being happy/ Gives a motivational message

Klea Huta shows the key to being happy/ Gives a motivational message

 

Lajmet e fundit nga