LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Sister-in-law makes strong accusations against her brother's daughter-in-law: She gives her daughter chicken meat with hormones, her breasts have been growing since she was 9 years old

2022-09-29 15:54:00, Kosova & Bota CNA

Sister-in-law makes strong accusations against her brother's

An Australian mother has shared her plight with an online audience after her sister-in-law blamed her for her daughter growing breasts and going through puberty at the age of nine.

Rachel*, from Adelaide, told Kidspot she was shocked at the accusation, with her father-in-law Jess* suggesting the amount of chicken she feeds her young daughter is to blame because it is 'full of hormones'.

Rachel was 'glad' about the comment, especially since it wasn't the first time her sister-in-law had hinted that she didn't lead a healthy lifestyle.

Biseda u kthye në temën e pubertetit dhe Rachel tregoi se nëntë vjeçari i saj aktualisht po e kalonte atë.

Rachel tha se ndihej e ngushëlluar që ishte në gjendje të fliste për këtë temë me Jess-in, i cili  ishte mbështetës derisa ajo tha se vajza e saj kishte filluar të rritë gjoksin.

"Unë mund të shihja që fytyra e saj ndryshonte nga një fytyrë e mirëkuptimit dhe mbështetjes në një që dukej sikur qindarka kishte rënë dhe diçka që unë kisha thënë se kishte bashkuar pjesë të pakapshme të një enigme," tha Rachel.

'A hani shumë mish pule? Ata pompojnë pulat plot me hormone dhe kjo mund të shkaktojë rritjen e gjirit tek njerëzit që ju e dini”, tha Jess.

Rachel was 'delighted' by the comment, especially after Jess had hinted that Rachel didn't cook 'healthy food' for her family before./ CNA.al Source: Daily Mail

Lajmet e fundit nga