LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Deklarata e fortë e deputetes britanike/

2023-05-30 10:49:00, Kosova & Bota CNA

Deklarata e fortë e deputetes britanike/

Kryetarja e Komisionit për Politikë të Jashtme në Parlamentin e Britanisë së Madhe Alicia Kearns, ka folurrreth përplasjeve në veri të Kosovës. Sipas deputetes britanike, Serbia po paguan bandat  serbe në veri.

Ajo e përmendi edhe shkrimin e Neë York Times që e lidh presidentin e Serbisë me krimin dhe korrupsionin.

“Inkurajoni këdo që ndjek ngjarjet në Kosovë të lexojë këtë artikull të NYT për Vuçiçin, dhe lidhjet e tij me grupet e krimit të organizuar dhe përdorimin e bandave për t’i realizuar dhe siguruar interesat e tij. Në veri të Kosovës, bandat serbe po paguhen dhe armatosen me armë nga Beogradi”, ka shkruar Kearns./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga