LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vijon kriza tek monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 29 shtator 2023

2023-09-29 07:19:00, Ekonomi CNA
Vijon kriza tek monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 29 shtator 2023
Foto ilustruese

Sot, më 29 shtator 2023, dollari amerikan blihet me 100.5 lekë dhe shitet me 101.5 lekë.

Euro blihet me 106 lekë dhe shitet 106.8 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 108.8 lekë, ndërsa në shitje me 109.9 lekë.

Paundi britanik blihet me 121.7 lekë dhe shitet me 122.8 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 74.2 lekë, ndërsa në shitje me 75.7 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./ CNA

Vijon kriza tek monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 29 shtator 2023

Lajmet e fundit nga