LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Paundi britanik në minimumin historik/ Kursi i këmbimit, 21 shtator 2023

2023-09-21 07:24:00, Ekonomi CNA
Paundi britanik në minimumin historik/ Kursi i këmbimit, 21 shtator
Foto ilustruese

Sot, më 21 shtator 2023, dollari amerikan blihet me 98.5 lekë dhe shitet me 99.7 lekë.

Euro blihet me 105.8 lekë dhe shitet 106.6 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 109.5 lekë, ndërsa në shitje me 110.5 lekë.

Paundi britanik blihet me 121.6 lekë dhe shitet me 122.6 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 73.4 lekë, ndërsa në shitje me 74.9 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./ CNA

Paundi britanik në minimumin historik/ Kursi i këmbimit, 21 shtator

Lajmet e fundit nga