LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Another pedophile in the "Fiks Fare" network/ the 65-year-old promises minors money and hard sex

2022-07-05 22:38:06, Denoncim CNA
Another pedophile in the "Fiks Fare" network/ the 65-year-old promises
Vehbi Haxhija

The Fiks Fare show brought the case of another 65-year-old pedophile from the village of Velinas in Shkodra, named Vehbi Haxhija, who uses his Facebook address to communicate and meet with minors.

He sent a text message to Fix's co-worker, and after that he started to explain the whole sex process to the girl even though she was introduced as 14 years old.

He tells the girl that he will support her with money, he will buy her clothes and a phone, it is enough for them to have sex together.

He presents himself as a sex wolf.

Vajza la takim me të moshuarin në hyrje të Kalasë Shkodër, dhe në këtë moment gazetarët e Fiksit lajmërojnë edhe komisariatin e policisë, në mënyrë që të bëhej arrestimi në flagrancë.

Por i moshuari nuk u paraqit në takim.

Të gjendur në këto kushte gazetarët e Fiksit , bashkë me shefin e krimeve të komisariatit Shkodër udhëtuan drejt fshatit të tij.

Kështu ai u shoqërua drejt Komisaritatit Shkodër. Nga kqyrja që ju bë celularit të tij u vu re se vajza me të cilën kishte lene takim, përveç se i ishte bërë bllok ishin fshirë dhe të gjitha bisedat me të.

E ndërkohë që kërkohej për emrin e bashkëpunëtores së Fiksit në bisedat e tijë, Vehbiu telefonohej nga një tjetër femër e cila masturbohej në telefon.

Por jo vetëm aq, chatet e tij ishin të pafundme me të mitura, të cilave u premtonte shuma parash në këmbim të marrëdhënieve seksuale.

Thus, the elderly man was kept at the police station, where after the collection of evidence and his testimony, where he accepted the conversations and meetings with minors. These have caused the 65-year-old to receive an arrest warrant./ tch

Lajmet e fundit nga