LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Monedhat e huaja, në rënie/ Kursi i këmbimit, 26 maj 2023

26 Maj 2023, 07:26, Ekonomi CNA
Monedhat e huaja, në rënie/ Kursi i këmbimit, 26 maj 2023
Foto ilustruese

Sot, më 26 maj 2023, dollari amerikan blihet me 102.7 lekë dhe shitet me 103.6 lekë.

Euro blihet me 110.3 lekë dhe shitet 111 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 126.5 lekë dhe shitet me 127.6 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 112.9 lekë, ndërsa në shitje me 113.8 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 75 lekë dhe në shitje me 77 lekë./CNA.al

Monedhat e huaja, në rënie/ Kursi i këmbimit, 26 maj 2023

Lajmet e fundit nga