LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zbulohet takimi/ Mafia e inceneratorëve do të fusë 100 milionë euro investim për landfillin e Tiranës

20 Tetor 2023, 12:25, Aktualitet CNA

Zbulohet takimi/ Mafia e inceneratorëve do të fusë 100

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë me dije se ditën e sotme aksionerë të kompanisë së inceneratorëve "Geogenix" kanë mbërritur në Tiranë dhe do të zhvillojnë një takim në orën 13:00 pranë Agjencisë të Pasurive të sekuestruara pasi do të kërkojnë të sjellin në Shqipëri 100 milionë euro me burime të paqarta për të bërë investime në inceneratorin e Tiranës.

Sot me datën 20.10.2023 aksionerët e kompanisë 'Geogenix BV', kanë ardhur në Tiranë për të zhvilluar një takim në orën 13:00 pranë Agjencisë të Pasurive të Sekuestruara pasi kërkojnë të sjellin në Shqipëri 100 milionë euro me burime të paqarta për të bërë investime në inceneratorin e Tiranës. Unë ju kam njoftuar në mënyrë të përsëritur për lidhjen e Erion Veliajt me Tossin dhe Presezzin.

Ju kam njoftuar lidhjen e Pressezit me kompaninë e ish-komandantit të gardës së Iranit.

Kam paraqitur dokumente që faktonin këto lidhje. Ekziston një akuzë nga anëtari i këtij grupi, Gabriele, i cili u mbajt këtu në burg disa muaj dhe u lirua pa asnjë akuzë me kushtin që të mos kthehej në Shqipëri se i dinte zhvillimet e këtij grupi mafioz”, tha Berisha./ CNA

Lajmet e fundit nga