LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

"Populli opozitar do të mbushë sheshet"/ Berisha paralajmëron një ditë para protestës

5 Dhjetor 2022, 12:14, Aktualitet CNA

"Populli opozitar do të mbushë sheshet"/ Berisha

Kreu i PD-së, Sali Berisha, u ka bërë thirrje qytetarëve që të bashkohen nesër në protestë.

Sipas Berishës, populli opozitar do të mbushë sheshet.

“Çdo shqiptar që do lirinë dhe të ardhmen e këtij vendi dhe që beson se vota është kushti i lirisë, të bashkohet nesër me ne. Ne jemi në një betejë me armikun e egër të votës, Edi Rama. Njeriu që qëndron si përfaqësues i Shqipërisë, në atë samit, e ka karrigen dhe pushtetin e ngritur mbi dhunimin e votës së shqiptarëve. E ka karrigen e ngritur mbi drogën trafiqet, mbi narkoshtetin që ka ndërtuar në Shqipëri. E ka pushtetin mbi vjedhjet e mëdha, të paimagjinueshme për një vend europian.”- u shpreh Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga