LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Mbështetja e shtetit grek më jep forcë dhe optimizëm”/ Beleri pas vizitës së Papastavrou: Jam plot shpresë

23 Nëntor 2023, 16:44, Aktualitet CNA
“Mbështetja e shtetit grek më jep forcë dhe
Fredi Beleri

Kandidati që fitoi zgjedhjet në Bashkinë Himarë, Fredi Beleri ka falenderuar ministrin grek, Stavro Papastavrou për vizitën e tij në Burgun e Durrësit ku po qëndron në paraburgim.

Beleri thotë se mbështetja e vazhdueshme dhe prezenca praktike e shtetit grek në paraburgimin e tij që e konsideron të paprecedentë dhe të padrejtë, si dhe mohimin e të drejtës për t’u betuar si Kryetar Bashkie, i japin forcë dhe optimizëm për një zgjidhje të drejtë të çështjes.

Ai thotë se është plotë shpresë.

“Falënderoj përzemërsisht Ministrin e Shtetit, z. Stavro Papastavrou, për vizitën e tij në Burgun e Durrësit ku po qëndroj në paraburgim. Mbështetja e vazhdueshme dhe prezenca praktike e shtetit grek në paraburgimin tim të paprecedentë dhe të padrejtë, si dhe mohimin e të drejtës time për t’u betuar si Kryetar Bashkie, më japin forcë dhe optimizëm për një zgjidhje të drejtë të çështjes time, për të cilën jam plot shpresë. ALFRED DHIONISIOS BELERI, KRYETAR I ZGJEDHUR I BASHKISË HIMARË”, shkruan Beleri në rrjetet sociale./ CNA

Lajmet e fundit nga