LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Projekte dhe mundësi të reja/ Çfarë kanë parashikuar yjet përsa i përket punës

3 Prill 2022, 09:37, Horoskopi CNA

Tani për tani, planifikoni gjithçka mirë dhe nëse keni nevojë të veproni, bëjeni të premten më 8 prill.

Ju presin projekte të mëdha në fushën profesionale, edhe nëse financat janë gjithmonë nën presion. Nëse dëshironi të ndryshoni punë, është mirë ta bëni në gjysmën e dytë të muajit.

Është një periudhë vëzhgimi dhe yjet këshillojnë të mos bëni investime. Edhe nëse keni ide të mira, një marrëveshje nuk ka gjasa të prishet deri në maj.

Nëse keni diçka në mendje, keni kohë deri më 10 maj për ta realizuar atë. Vëmendje maksimale ndaj atyre që janë në ekuilibër mes dy situatave.

Ju mendoni se keni dhënë shumë, por keni arritur pak. Fati juaj në punë do të vijë muajin e ardhshëm.

Ka të ngjarë që t?i thoni ndal një situate që nuk ju përshtatet më. Jeni të rrethuar nga njerëz që po ju përdorin, përdorni diplomacinë.

Ju keni luftuar me dikë që nga shkurti. Nga maji energjitë do të ulen, ndaj duhet të lidhni një marrëveshje sa më shpejt të jetë e mundur.

Askush nuk mund ta ndalë ambicien tuaj. Ju duhet të përballeni me një problem në lidhje me shtëpinë, një shpenzim shumë.

Kujdes nga detyrat e reja. Duhet të reflektoni për aftësitë tuaja dhe ndoshta do të pranoni ndonjë faj.

Ka pak konfuzion, ndoshta marrëdhënia me një punëdhënës ka ndryshuar. Këtë javë  do të jetë mirë të kuptoni se në cilën anë të jeni.

Gjithçka ka ndryshuar prej muajsh tashmë dhe ka pasur beteja të rënda. Nuk mungon mbështetja nga ata që ju duan dhe duan t’ju shohin të lirë nga situata që nuk mund t’i duroni më.

Ju mund të kërkoni një rimbursim ose të hapni një mosmarrëveshje nëse mendoni se dikush nuk ju ka dhënë atë që meritoni. Për fat të mirë, kjo javë ju jep një dozë të mirë energjie./ CNA.al

Lajmet e fundit nga