LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Horoskopi i punës/ Të papriturat që ju presin muajin e ardhshëm

31 Mars 2022, 07:04, Horoskopi CNA

Ju pret një periudhë e shkëlqyer, konstruktive dhe produktive. Lodhja juaj gjatë gjithë kësaj kohe do të japë rezultatet e shumëpritura gjatë këtij muaji.

Në pjesën e parë të muajit mund të ndiheni të mbingarkuar. Do të keni angazhime, kërkesa, projekte të shumtë për të realizuar.  Fati do të jetë në anën tuaj në pjesën e dytë të muajit.

Më në fund do të gjeni stabilitetin e dëshiruar përsa i përket karrierës suaj. Jeni në pritje të një konfirmimi që do të vijë së shpejti.

Në pjesën e parë të muajit, për rreth dhjetë ditët e para, do të duhet të jeni të kujdesshëm për të kontrolluar me përpikëri llogaritë dhe emailet . Kujdes nga shpërqendrimet. Ju mund të hyni në marrëveshje fitimprurëse, të merrni një pozicion të spikatur, një promovim ose duke zgjeruar klientelën tuaj. Në çdo rast, punoni shumë : rezultatet, qoftë edhe ekonomike, mund t’ju habisin.

Vigjilenca juaj do të jetë në nivelin më të lartë në gjysmën e parë të prillit, kështu që në këtë fazë duhet të reflektoni për çdo zgjedhje delikate, të kontrolloni dokumentet dhe të nënshkruani marrëveshje dhe lloje të tjera kontratash. Do t’ju duhet të duroni pothuajse deri në fund të prillit, sepse në fund të muajit fillon një fazë e re, shumë e favorshme dhe me shumë fat . Ju vetëm do të duhet të bëni pak durim!

Do të jeni të egër dhe krijues, racional dhe preciz , efikas por jo të palodhur. Me pak fjalë, kini kujdes që të mos shpërdoroni burimet tuaja, fizike dhe ekonomike.

Duhet të shfrytëzoni rastin për të reflektuar, planifikuar, krijuar projektet e radhës, por mbi të gjitha për të kuptuar se cilat janë nevojat tuaja , përtej ekzistencës së thjeshtë.

Ky është një muaj interesant , për t’u shfrytëzuar plotësisht veçanërisht për të zgjeruar biznesin, klientët apo aftësitë tuaja .

Do të jeni shumë të përqëndruar në punën tuaj. Komunikimi efektiv dhe bindës, mund t’ju lejojë të arrini shpejt dhe mirë qëllimet tuaja në fillim të prillit.

Këtë muaj mund të keni të bëni me një çështje e suksesshme biznesi, si p.sh. një marrëveshje e supozuar, një blerje me çmimi të mirë, një rritje page ose një punë e re. Në fakt, pjesa e dytë e muajit do të jetë shumë e kënaqshme, dinamike, krijuese dhe plot mundësi për t’u kapur në fluturim .

Në pjesën e parë të muajit do të keni një përqendrim të shkëlqyer , i cili do t’ju lejojë të kryeni detyrat tuaja me saktësi dhe besueshmëri.Në këtë fazë fillestare do të jetë e nevojshme të planifikohen dhe trajtohen emergjencat. Mos lini asgjë për më vonë nëse mundeni. Kushtojini vëmendje llogarive, emaileve dhe mos iu përgjigjni keq askujt: do të duhet shumë takt.

I gjithë muaji do t’ju kushtohet juve. Por shijimi i aspekteve të rëndësishme astrologjike nuk do t’ju pengojë të përveshni mëngët dhe të bëni shumë përpjekje. Do të keni ide krijuese, që mund të hapin shumë rrugë për tu bërë të njohur në fushën tuaj./CNA.al

Lajmet e fundit nga