LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Tradhëtia" Calhanoglu mund të përsëritet. Edhe Kessie drejt Interit

28 Janar 2022, 09:15, Sport CNA

Jo vetëm Juventus, Real Madrid, Barcelona dhe Totenhem, tani listës për të marrë shërbimet e Fronk Kesi i është shtuar dhe Interi.

Sipas asaj që raporton ?Tutto MercatoWeb?, Bepe Marota, i cili është një ?specialist? i goditjeve me parametra zero kërkon të bindë mesfushorin i cili është në përfundim kontrate me Milanin në fundin e sezonit.

25-vjeçari ka refuzuar kërkesën e kuqezinjve për rinovim ku i ofruan 6,5 milionë euro në sezon, por mesfushori nga Bregu i Fildishtë kërkon një shumë relativisht më të lartë.

Interi ende nuk kanë prezantuar një ofertë zyrtare për të ndonëse Juventusi ka ofruar 7 milionë euro në sezon.

Kesi, i cili ka pësuar një dëmtim në Kupën e Afrikës këtë sezon me fanellën e Milanit është aktivizuar gjithsej në Serinë A në 16 ndeshje nga ku ka realizuar dhe 5 gola.

Lajmet e fundit nga