LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

‘Pritet” koka e Drejtorit të Burgjeve/ Zbardhet emërimi  i ri

17 Dhjetor 2021, 11:42, Aktualitet CNA

Drejtori i burgjeve, Agim Ismali është shkarkuar nga detyra.

Shkarkimi i tij ka ardhur pas propozimit të Minister të Drejtësisë Ulsi Manja

Në vend të tij mësohet se është emëruar Admir Abrija, ish-Prefekti i Tiranës.

Agim Ismaili u emëruar drejtor i Përgjithshëm i Burgjeve në vitin 2019,  pas shkarkimit të Stefan Çipës.

Ismaili ka qenë më herët drejtor i Autoritetit Kombëtar të Ushqimit që prej tetorit të vitit 2017.

Ai ka mbajtur më parë edhe detyrën e nëndrejtorit të Drejtorisë së Pergjithshme të Parandalimit te Pastrimit të Parave në varësi te Ministrit te Financave dhe Ekonomisë./E.S-CNA.al

Lajmet e fundit nga