LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Afera me inceneratorët/ Zbulohet se kush qëndron pas Mirel Mërtirit

27 Nëntor 2021, 11:22, Politikë CNA

Deputeti i PD-së, Belind Këlliçi, i cili është pjesë e Komisionit hetimor parlamentar për inceneratorët, vijon të ngrejë zërin për aferën më të madhe korruptive të shekullit.

Në një intervistë për CNA.al, Këlliçi ka dhënë alarmin se po pengohet hetimi parlamentar për inceneratorët.

Sipas tij tij, ata ndodhen përballë një orkestre të dirigjuar nga kryeministri Edi Rama dhe kryebashkiaku Erion Veliaj.

?Burrat e shtetit? po na fshihen pas gishtit. Jemi përballë një orkestre socialiste që dirigjohet nga Rama dhe Veliaj për të prodhuar zhurmë. Zhurmë që synon të pengojë të vërtetën të mbërrijë në shtëpitë e shqiptarëve, në ekranet e televizorëve të tyre.

Komisioni hetimor parlamentar kërkon informacione nga bankat private, por informacionet nuk na jepen të plota. Anëtarët socialistë të komisionit janë trajnuar nga drejtoria e propagandës, për t?i vendosur të vërtetës shkopinj në rrota?, është shprehur Këlliçi.

Më tej ai ka thënë se për fat të keq bashkëpunëtorë të censurës ka edhe në media dhe se shumica dërrmuese e anëtarëve socialistë i marrin argumentet nëpërmjet celularit.

Këlliçi, nuk folur edhe me emra, duke thënë se njërin prej njerëzve të inceneratorëve, Mirel Mërtirin e mbron pushteti.

Dhe nëse Mërtiri, sipas tij,  bie, bashkë me të  bie edhe kupola.

?Mërtiri mbrohet nga pushteti sepse pushteti qëndron pas Mërtirit. Synohet të pengohet demaskimi i kupolës, ku Mërtiri është vetëm një mëkëmbës, që nëse bie i merr me vete. Dhe me vete do ti marrë?, është shprehur Këlliçi./CNA.al

 

Inceneratorët që ?djegin? para/ Mbi 20 milionë euro më shumë se parashikimi në kontratë

Një dokumet që i duhet SPAK për mafien e plehrave

Thellohet skandali me matësat/ Klodian Zoto shtrin tentakulat edhe tek ujësjellësi i Lushnjës

Komisioni hetimor për inceneratorët/ PD nis 12 kërkesat

Afera e inceneratorëve/ LSI i nxjerr të ?palarat? Bashës: Na preve në besë, je skllav i Rilindjes

CNA.al mposht Mirel Mërtirin/ Njeriu i inceneratorëve dhe ortaku i Ben Blushit dhe Vjollca Hoxhës dështon në gjykatë

Lajmet e fundit nga