LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Lajthit” Jorida Tabaku/ "Asfaltit i ka dalë boja”

3 Tetor 2021, 13:29, Politikë CNA

Nënkryetarja e PD-së Jorida Tabaku nga selia blu ka zbritur në terren, me pretendimin se po takon demokratët.

Si nënkryetare e PD edhe si deputete, kjo duhet të ishte punë e saj në vijimësi.

Por në rrethanat, kur bashkë me kryetarin e saj Lulzim Basha , dorëzuan pushtetin vendor dhe humbën turpësisht në zgjedhje, një politikane me moral duhej të ishte larguar nga Basha apo të kishte dhënë përgjegjësi të paktën para demokratëve.

Por me gjithë këto bëma ajo shkon dhe i takon, madje edhe lajthit, duke folur për asfalt që i del boja.

?Asfaltit elektoral po i del boja ndërsa vendi zhytet në pluhur dhe varfëri?, është shprehur Tabaku në një takim me katër-pesë persona në Sauk.

Në fakt asfaltit nuk i del boja, qoftë edhe elektoral, por boja i ka dalë Tabakut, kur ?si kofini pas të vjelave?, kujtohet se ka demokratë.

Jorida Tabaku e cila është shfaqur me një profil serioz ka filluar të marrë hijen e Lulzim Bashës, duke u kthyer në versionin ?grua? të tij.

Nuk di ç? thotë më për takime, bëhet palë me paligjshmëritë dhe papërgjegjshmëritë e Bashës, i shmanget llogaridhënies dhe çdo ditë e më shumë merr formën një politikanie që vetëm seriozisht s’mund ta marrim më./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga