LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrasjet e ditëve të fundit/ Reagon Meta

12 Maj 2021, 13:34, Politikë CNA
Vrasjet e ditëve të fundit/ Reagon Meta

Presidenti Ilir Meta nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka folur për ngjarjet kriminale në vend. Sipas tij, autorët e këtyre krimeve duhet të ndalohen sa më parë dhe të ndalen menjëherë nga drejtësia. Gjithashtu Meta shtoi se këta autorë duhet të marrin dënim të rreptë ligjor.

?Revanshi i krimit në qytetet kryesore të vendit kërkon masa të menjëhershme reaguese dhe parandaluese, nga të gjitha institucionet e ngarkuara me ligj për mbrojtjen e rendit dhe të sigurisë publike.

Autorët e këtyre krimeve duhet të ndalohen sa më parë dhe aktet kriminale të konsumuara në zemër të qyteteve tona, që po tronditin rëndë opinionin, duhen të zbardhen menjëherë nga drejtësia dhe duhet të marrin dënimin më të rreptë ligjor?, ka shkruar Meta./ CNA.al

Lajmet e fundit nga