LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pse Ilir Meta nuk përmend pronarët e inceneratorëve

16 Prill 2021, 14:57, Politikë CNA
Pse Ilir Meta nuk përmend pronarët e inceneratorëve

Mbrëmjen e djeshme presidenti Ilir Meta ka qenë në studion e ?Opinion? të Blendi Fevziut ku dhe ka bërë një denoncim të fortë.

Por, ajo që ka rënë në sy ishte se gjithçka për inceneratorët e linte në ngarkesë politike tek Lefter Koka dhe tek njerëzit e strukturave të tij në Durrës.

Ilir Meta sërish luante politikisht me denoncimin. Në asnjë rast, në asnjë moment Ilir Meta nuk ka përmendur emrin e pronarëve të inceneratorëve, Klodian Zoto, Mirel Mërtiri dhe bashkëjetueses së këtij të fundit, Stela Gugallja.

Meta nuk përmendi në asnjë rast emrat e tyre, por është marrë vetëm me Lefter Kokën. Dakord që Meta ka bërë një denoncim të fortë politik, por këta nuk kanë asnjë përgjegjësi?

Pse nuk tha një fjalë për ortakërinë e inceneratorëve që nga qeveria ka shkuar tek Ben Blushi dhe tek Top Channel nëpërmjet Lori Café, ku ortakët e Lori Café janë Klodian Zoto, Mirel Mërtiri, Eva Blushi, gruaja e drejtorit të Top Channel, Ben Blushi.

Pse Ilir Meta ka frikë të zerë në gojë pronarët e vërtetë të inceneratorëve, ortakët e tyre dhe se si skema nga qeveria shkon tek biznesi privat e më pas tek televizionet që bëjnë propagandën e qeverisë.

Pse ka frikë Ilir Meta të përmendë Ben Blushin? Pse ka frikë të përmendë emrin e Klodian Zotos dhe Mirel Mërtirit, por bën spektakël politik me Lefter kokën për hall të votave në Durrës.

A mund ta besojë më njeri Ilir Metën i cili justifikon njerëzit e tij që përdorin armë, flet për miqtë e tij që e kanë braktisur se e kanë tradhtuar dhe nuk ka kurajo të zërë në gojë emrin e Vjollca Hoxhës, ortakët e inceneratorëve, pronarëve të tyre dhe Ben Blushin gjithashtu./CNA.al 

Dokumenti/ Inceneratorët paguan 80 milionë për Top Channel

Skandali-Nga pronarët e mediave tek kompanitë off shore/ Skema e plotë e koncesionit të inceneratorëve, emrat e përfshirë

Skandali/ Qeveria 50 milion euro kompanive pa asnjë lek

Thellohet skandali me koncesionin 128 milion euro/ Zbulohen të tjera dokumente

Dokumentet ekskluzive-Si u garantuan 128 milion euro/ Skema korruptive e inceneratorit të Tiranës, emrat dhe kompanitë e përfshira

Koncesioni 128 milionë euro/ Zbulohen kompanitë në Hollandë me drejtorë Rusë

Thellohet skandali/ Kompania e konçesionit 128 milionë euro asnjë eksperiencë, filloi në Shqipëri

Dokumentet ekskluzive-Si u garantuan 128 milion euro/ Skema korruptive e inceneratorit të Tiranës, emrat dhe kompanitë e përfshira

Ekskluzive dokumentet/ Klodi i inceneratoreve dhe Ben Blushi, blejnë ?Lori Kafe?

Ekskluzive dokumenti/Zbulohet ortakëria e Klodit të inceneratorëve me Ben Blushin

Lajmet e fundit nga