LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Këlliçi dhe Zhupa në gjykatë/ Mirel Mertiri "i iken drejtësisë" për çështjen e inceneratorëve

4 Mars 2021, 11:16, Politikë CNA
Këlliçi dhe Zhupa në gjykatë/ Mirel Mertiri "i iken

Kreu i FRPD, Belind Këlliçi nëpërmjet një postimi në rrjetin social Facebook, ka treguar se është paditur për shpifje, nga Mirel Mërtiri, në lidhje me çështjen e inceneratorëve.

Ndër të tjera, Këlliçi i ka kërkuar llogari Martirit përse nuk u paraqit në gjykatë. Më tej, Këlliçi i kujton Veliajt vrasjen e Ardit Gjoklajt ndërsa thekson se i pret drejtësia.

?Sot në gjykatë bashkë me Ina Zhupën sepse jemi paditur për shpifje për çështjen e inceneratorëve nga Mirel Mërtiri dhe kasta politike që ndan paratë me të. Ku je Mirel Mërtiri? Pse nuk paraqitesh në gjykatë të bësh transparencë? Të paraqiten bashkë me ty Rama dhe Veliaj. Pse nuk vini të përballemi? 23 milionë euro iu kushton qytetarëve të Tiranës ky incenerator ndërkohë që plehrat janë bërë kapicë. 51 mijë euro në ditë paguajnë kryeqytetasit dhe Tirana vazhdon të qelbet. Ne kemi vendosur të jetojmë këtu por Tirana është e pajetueshme, jo se është e varfër por se është e vjedhur nga këta që mendojnë se do na trembin me një padi në gjykatë. Prisja t’ju shihja fytyrën në gjykatë po si hajdutë e frikacakë që jeni, nuk erdhët. Edhe 52 ditë! Pastaj ju pret drejtësia! Për jetën e vrarë të Ardit Gjoklaj dhe për 6.2 miliardë euro vjedhje në 8 vjet!? shkruan Këlliçi./CNA.al

Lajmet e fundit nga