LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Engjëlli” tradhton El Chapo-n?/ Emma Coronel nuk është arrestuar por vetëdorëzuar

26 Shkurt 2021, 15:26, Lifestyle CNA
“Engjëlli” tradhton El Chapo-n?/ Emma Coronel nuk

Pak ditë më parë në mediat e huaja qarkulloi lajmi se bashkëshortja e trafikantit famëkeq, ?El Chapo? Guzman, Ema Coronel Aispuro, është arrestuar. Por së fundi mediat e huaja po shkruajnë se në të vërtetë ajo është vetëdorëzuar.

Sipas Vice News, Gruaja e trafikantit më të famshëm të kokainës pas Pablo Escobar mund të jetë gati të bashkëpunojë me drejtësinë amerikane për të siguruar detaje të reja nga aktiviteti i Kartelit të Sinaloas, që drejtohej nga ?El Chapo?, ndërsa sot që ai është pas hekurave, nga djemtë dhe miqtë e tij.

Një ish-agjent i DEA-s, Mike Vigil dhe njohës i karteleve meksikane, tha për ?The Sun? se bashkëshortja e tij mund të ketë informacione në lidhje me gjithçka që ka bërë i shoqi.

?Emma Coronel gjithmonë ka qenë princesha ?Narocs?. Babai i saj Inez dhe vëllai Omar ishin trafikantë droge dhe kur u martua me El Chapo-n familjet bashkuan edhe trafikun. Guzman mori në organizatën e tij babain dhe vëllain e saj. Anëtarët e karteleve u besojnë familjarëve më shumë se kujtdo tjetër. Ajo mund të japë shumë informacione që mund të çojnë në procedimin penal të anëtarëve të tjerë të Kartelit të Sinaloas. Nëse bashkëpunon jeta e saj është në rrezik. Por shtysa e saj mund të jenë dy vajzat e vogla. Nëse përfundon në burg, nuk do t?i shohë më kurrë?, tha ai./ CNA.al

Lajmet e fundit nga